Hurá na Strašiolympiádu

Parkoviště před areálem bylo dostatečně velké. U vchodu dva mladíci dávali každému účastníkovi číslo, které bylo velmi důležité, pro účast v soutěžích v olympijských straši disciplínách. Vstup byl dobrovolný.

Akce začala přivítáním návštěvníků a popřáním příjemně stráveného odpoledne. Olympiádu komentoval během celého dne jeden z hlavních pořadatelů pan Zdeněk Máslo (Legenda Aurea - dětská skupina historického šermu Dvůr Králové n/L.), který má velice kladný vztah k dětem. “Veškerá příprava probíhala již od pátku, za účasti nás pořadatelů a našich kamarádů,“ sdělil další z pořadatelů pan Konrád.

 

Následoval důležitý okamžik, kdy mladý hoch „ohňivec“ s loučí v ruce oběhl celý prostor areálu a zapálil symbolický olympijský oheň. První na pódiu vystoupila hudební skupina Green Day revival,následovali žongléři OOPS z Hradce Králové a později návštěvníci mohli sledovat umění karatistů Kyokushinkai z Hostinného. Dokonce se skupinou vystupovalo i menší, šikovné a odvážné děvče. Představila se i skupina Dakarai z Mladé Boleslavi, která hrála na africké bubny. Vystoupilo loutkového divadlo LD Maminy z Jaroměře.

Nadšencům, kterým se nestačilo jen dívat, si vyzkoušeli nejen bubnování, ale i žonglování diabolkami, míčky, kuželkami, talíři i poiky při workshopu. Já sama jsem si obě možnosti vyzkoušela. Byl to pro mne zážitek, ale aby člověk toto opravdu uměl, chce mnohem více času se dovednosti věnovat. Děti si mohly lovit ryby v „rybníce“ nebo si vyrobit své vlastní strašidlo, kterých bylo po celém areálu hned několik na různých místech. Vznikl i strašiobraz z malůvek dětí, jehož celková délka byla 12,4 m.

 

Jeden ze sponzorů ,,Detoa Albrechtice, se svým muzeem výroby dřevěných hraček" nabídl dětem ke tvoření dřevěné části, které si mohly děti k sobě slepit lepidlem a vytvořit si třeba malé autíčko. V prostoru areálu byla ještě na dece jiná prkénka, z kterých šel postavit hrad nebo jiná stavba. U velikého stromu „vyrostly houby“, také se objevil vzkaz lesa a děti mohly házet kroužky na pěkně vzrostlou ,,muchomůrku". Vyrostl zde i strom Tatrankovník, kde plody stromu tvořily k radosti dětí opravdové tatranky.

Skauti měli připravený stánek, kde seznamovali návštěvníky s parožím, kůrou stromů a několika dalšími věcmi, které může les mít ve svém tajemství. Během dne se
objevili autoveteráni, místní nadšenci patřící k Tatra Veteran Car Clubu Semily. Jejich auta budila zvídavé pohledy přihlížejících. Dětem byla umožněna jízda v nich do Vítězné a zpět, s radostí projetí veteránem přijaly. Mladý řezbář v prostoru zděné budovy tvořil své výrobky.

Hlad a žízeň pomohla ztišit KRČMA U MLSNÉHO DRAKA. Nabízela se zde klobása, párek v rohlíku i pečená plněná brambora. Z nápojů pivo Tambor, medovina a jiné. 

 

V parku za hlavním areálem bylo též „živo“ 

Střílelo se zde ze vzduchovky i z kuše. Samozřejmě za dohledu někoho z řad pořadatelů, od kterých se každý mohl dozvědět, jak nejlépe mířit. Uprostřed kulatého přístřešku ohniště umožnilo upéci si vuřta nad ohněm. Pro statečné děti byla umožněna jízda na koni či projížďka v kočáře a skupina s koňmi, která přijížděla na nedělní Hubertovu jízdu se při malém zastavení v areálu představila v parku projížďkou.

Na závěr byly vyhlášeny výsledky olympijských straši disciplín. Odměnou byly dorty od paní cukrářky. Vyhodnoceni byli i dva dospělí, kteří získali při soutěži největší množství bodů. Ti však místo dortu obdrželi pivo Tambor (Pivovar Tambor byl jedním ze sponzorů).

Tuto akci navštívili nejen děti s rodiči, ostatní „dospěláci“, ale i zvířecí návštěvníci.


Odešla jsem o něco dříve, ale ještě bylo vše v plném proudu. Přání objednaného slunečného dne bez deště se opět splnilo. Akce se vydařila, stále byla v pohybu a každý si našel to, co ho bavilo. Nadšené děti, bezprostřednost, úsměv, nadšení, to bylo pro pořadatele odměnou. Do dalších ročníků přeji pořadatelům chuť pokračovat, nadšení a stálý zájem návštěvníků. Zároveň jim děkuji za ochotu a vstřícnost, bez které bych se nejspíše na akci nemohla dostavit.

Majka Kráčmarová, redaktorka
Zdroj: Královéhradecké noviny/redakce

 


 

P1110291 - kopienoviny.JPG
Kontakt: 
Tel.: 604 568 095
Email: majka.kracmarova@post.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one